Mekaia veebiagentuur alustab

Mekaia= Espresso ja Frukt Kuubis

Elagu Mekaia! Mekaia on Espresso ja Frukt Kuubis ühinemisel tekkinud uus Eesti veebidisaini ja programmeerimisega tegelev kümnepealine firma. Espresso kollektiivile (Mark, Kuldar, Ardi ja Meelis) on pildil nähtav logo ja stardilehe disain HTMLiga viimane töö siia blogisse. Edaspidi kannavad meie teosed Mekaia firmamärki.

Mis saab Espressost? Ühinemisega kaasnevad kuldsed käerauad sunnivad edasi teenima ja väljastama sama kanget ja kompromissitult kofeiinirikast disaini edasipidigi (tegelt on kokkulepe, et me teeme veel paremini). Ela meie seiklustele kaasa Twitteris!

Kuidas teil ikkagi läheb?

Seda küsimust esitades on pärija silmades kerge hämming, umbusaldus. Ega ju ei tea, kui väga see aus vastus küsijat huvitab või on tegu populaarse jutualustuslausega. Espressol läheb jätkuvalt hästi. Me pole suutnud nii suureks kasvada, et peaksime kokku tõmbuma. Pigem kasvame. Jätkuvalt on nimekiri pooleli- ja lõpetamisel olevatest töödest laual, ei kao see list, kurat, kuhugi.

Continue reading “Kuidas teil ikkagi läheb?”

Ülepakutud alampakkumised

Inimesed on majanduslanguse tingimustes teinud usinalt tööd, joonistanud veebi, kirjutanud koodi ja pakkumisi. Pakkunud välja kodulehti, bännereid, ajakavasid, töötunde, tunnihindu. Hinda kalkuleerinud, tõstnud, langetanud, ja veel natukene langetanud.

Ei tea millest see tuleb, aga viimasel ajal on turg end kuidagi eriti kokku tõmmanud. Viimasel viiel või kuuel järjestikusel pakkumisel, millel oleme osalenud, on sama läbirääkimistelaua taga istunud peale meie veel vähemalt üks eesti veebibüroo. Võrreldes varasemaga, kus peale esimest kohtumist oli standardkõne “Noh, palju valmis on?”.

Continue reading “Ülepakutud alampakkumised”

Milleks see blog?

Käesolev blogi peaks eelkõige täitma mõttepanga ülesannet. Tihti tekib tööpäeva saginas, või nädalavahetuse kummalistes geograafilistes punktides, või erinevate inimeste erinevates peades mõtteid ja ideid, mis peaks pingutamata, ühtses formaadis ja hävimatusse keskkonda üles märkima. Nii on nad kindlas kohas olemas, kust saab neid teinekord üles korjata edasimõtlemiseks, kommenteerimiseks, sobivas situatsioonis kasutamiseks.

Continue reading “Milleks see blog?”

Kõige algus

Mõte oli ammu. Kulus kuid, et Itaalia (Ardi õppis siis Itaalias) ja Eesti (Meelis polnud välismaale saanudki mõnda aega) vahel selgeks pendeldada idee ja mõte, kuidas, kuhu ja kellega koos luua oma veebidisaini börsiettevõte. Igatahes juhtus nii, et esimesel juulikuu päeval olid Ardi ja Meelis ühes vanalinna paksuseinalises ja täissuitsetatud korteris kaenlas arvutid ja viimaks pilt selge, et tänasest hakkavad koos tööle. Ja nagu vanalinnas kombeks, jooksid nad vaheldumisi iga 15-minuti järel tänavale oma autode parkimiskellasid edasi keerama.

Espresso oli sündinud.