Gran Salvador

Ettevõtte Torrefazione Caffè Gran Salvador asutas Giuseppe Paitoni koos venna Sergioga 1966. aastal. Täna on kohviröstimisega tegeleva ettevõtte juhtimine Giuseppe poja Guido kätes.

Torrefazione Caffè Gran Salvador pakub kohvisegusid ja päritolumaakohvi nii kodus kui kohvikus nautimiseks.

Kirg oma töö vastu ja pidevad uuringud kvaliteetse tooraine leidmiseks on teinud neist auhinnatud ettevõtte rahvusvahelisel tasandil.

Rahvusvahelisel kohvidegusteerimisel on neile antud järgmised auhinnad:

Kvaliteet ja kirg on auhinnatud kohvi peamised koostisosad.

Torrefazione Caffè Gran Salvador on spetsialiseerunud käsitsi kohviröstimisele, kus pööratakse erilist tähelepanu kogu röstimisprotsessile. Abiks on küll spetsiaalne tarkvara, kuid röstimisastme lõpliku kontrolli viivad läbi töötajad isiklikult.

See tähendab, et röstimisastet ei fikseeri mitte masin, vaid see määratakse töötajate kogemustele ja spetsiaalsete oskustele tuginedes. Töötajad ise otsustavad, millal on õige aeg krõbedate pruunide ubade „küpsetamine“ lõpetada.

Segudes kasutatakse kohviube, mille Torrefazione Caffè Gran Salvador’i eksperdid on isiklikult välja valinud. Mustad, kuivanud, lõhenenud, purunenud või ussitanud ube ei leia mitte kunagi Gran Salvador segudes kasutust, need heidetakse kindlasti kõrvale.

Tänapäeval võib turul leida palju konkurentsivõimeliste hindadega tooteid, kuid tekib küsimus, millist toorainet on nende tootmiseks kasutatud? Halb lõhn, mis pakendi avamisel ninna tungib, annab kindlasti esimese vastuse.

Head naturaalset kohvi on lihtne ära tunda.

Selle olulised omadused on: tugev ja meeldiv lõhn, kompaktne ja tihe, helepruunide triipudega vahukiht valminud kohvil.

Selleks, et nautida head kohvi, ei pea tingimata jooma kallist ja haruldast Kopi Luwaki päritolukohvi. Turul on saadaval mitmed päritolukohvid, mis pakuvad maitseelamusi ning valmistavad kõikidele meeltele intensiivse ja meeldiva kogemuse.
Torrefazione Caffè Gran Salvador eesmärk ongi Sind sellele sensuaalsele teekonnale saata.
Torrefazione Caffè Gran Salvador tagab kõrge kvaliteedistandardi, ostes kõrgetasemelist araabika ja robusta sorte ning luues oma segusid oskuslikult.

Päritolumaakohvid

Torrefazione Caffé Gran Salvador pakub neile, kes soovivad proovida teistsugust maitseelamust kasutades oma segudes unikaalset päritolumaakohvi.
Ühise päritoluga kohvisordid võimaldavad nautida kohvi kogu selle puhtuses. Päritolumaalt saabunud kohv röstitakse eraldi, et selle aroom paremini esile tõuseks.

Etiopia Sidamo

Etiopia Sidamo on oma nime saanud Aafrika piirkonna järgi, kus seda kohvisorti kasvatatakse. Taimel on väikesed ümarad oad. Etiopia Sidamo sorti iseloomustab tugev meeldiv ja selgelt esile tungiv aroom. Sarnaselt Santos Brasile sordile on tunda iseloomulikku kakaoaroomi, millele lisandub mee- ja lillelõhn kuivatatud puuvilja aroomiga, lisaks teele, tubakale, lagritsale ja maitsetaimedele.
Selle kohvi suureks väärtuseks on pigem õrn röstimisest tulev hõng ning ebameeldivate lõhnade puudumine.

Honduras

Araabika kohvisort, mida kasvatatakse riigis, mille järgi on see ka oma nime saanud.
Torrefazione Caffé Gran Salvador kasutab SHG (Strictly High Grown) märgistusega kohvi, mis on kasvatatud 1600 kuni 2000 meetri kõrgusel merepinnast. Tegemist on veidi hapuka kerge kohviga, mis on õrn, ent täidlane, maitselt meenutab pigem magusat liköörveini.

Colombia

Sellel araabika kohvisordil on meeldiv lõhn ja maitse, mis lisavad kohvile täidlust keskmise happesusega. Kohviaroom sisaldab nii puuviljalõhna kui ka iseärast punaste marjade aroomi kerge pähklihõnguga. Siingi on tuntav lille- ja meelõhn, unustamata teravilja-, röstsaia- ja küpsisearoomi. Sobib nautimiseks mis tahes ajahetkel.

Santo Domingo

Seda peent kohvi toodetakse Santo Domingo saarel.
Selle sordi tugev aroom ja tagasihoidlik täidlus teevad kohvi tarbimise meeldivaks ükskõik, millisel hetkel. Mahlakas järelmaitse on nüansirikas, sisaldades nii kakao-, mee- kui ka maitseainete aroome.

Võrdle