Kohvimasina puhastus – kindel viis tagamaks oma kohvimasina pikk iga!

JURA kolmeetapilised puhastustabletid

Oled juba mõnda aega Jura espressomasina omanik? Oled nautinud vaid ühe nupulevajutusega hommikukohvi? Varsti võib olla aeg kohvimasina puhastamiseks!

Miks on vaja teha kohvimasina puhastust kui masin teostab automaatset loputust?

JURA kohvimasina sisuKuigi peale kohvi valmistamist loputab masin ise automaatselt veega kõiki vajalikke osi, võib osa jääke pika aja jooksul siiski ladestuda. Kui kohv liigub pruulimiselemendist tilani, jääb sellest torudesse maha kohvi rasvu ja muud sadet, mis ei pruugi vaid veega puhastamisel täielikult eemalduda. Pika aja jooksul jäägid rääsuvad ning rikuvad joogi maitset.

Täisautomaatse espressomasina puhastamine on aga oluline mitte ainult hügieeni ja kohvi maitse pärast, vaid see on ka osa vajalikust korrapärasest hooldusest, mis tagab masina pika ea.

Mittepuhastamisel ummistavad jäägid masina sees olevaid torusid, blokeerivad kohvi liikumist ning vähendavad jõudlust. Selle tulemusel kasutab masin töötamiseks rohkem energiat ning kulutab liikuvaid osi, mis võivad hiljem vajada väljavahetamist.

Mille poolest erinevad kohvimasina puhastustabletid katlakivieemaldustablettidest?

Puhastustablett JURAKatlakivieemaldustabletid on välja töötatud kütteelementidelt ja sisemistelt metallpindadelt veega kokkupuutel tekkinud kaltsiumi ja muude mineraalide eemaldamiseks (Loe ka katlakivi puhastuse kohta siit: https://espresso.ee/katlakivi -sinu-kohvimasina-suurim-vaenlane/). Puhastustabletid seevastu on mõeldud puhastama osi, mis puutuvad kokku kohviga.

Jura 3-etapilised puhastustabletid on spetsiaalselt välja töötatud kohvirasvade lagundamiseks ja masina sügavpuhastamiseks. Lisaks sellele katavad tabletis sisalduvad ained kohvimasina seest kaitsva kihiga, mis pärsib uute jääkide ladestumist.

 

Jural espressomasinatel on automaatne ja tõhus puhastusprogramm, mis aitab masinat hõlpsalt korras hoida ning mida on ka lihtne teostada:

  1. Käivita masinal puhastuse programm ja järgi ekraanil ilmuvaid juhiseid:
  2. Tühjenda masina jäätmesahtel ja vedelikusahtel
  3. Aseta masina kohvitilade alla sobiva suurusega nõud
  4. Lase masinal teha eelloputus
  5. Lisa üks 3-etapiline puhastustablett jahvatatud kohvi täitelehtrisse ja alusta masina pesuprogrammi
  6. Tühjenda uuesti masina jäätme- ja vedelikusahtlid

Jura 3-etapilised puhastustabletid on saadaval 6 tk ja 25tk pakendites.

Osta ka muud vajalikud Jura hooldusvahendid siit: https://espresso.ee/tootekategooria/jura-kohvimasinate-hooldusvahendid/

Võrdle